MSI Modern MD342CQP computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels UltraWide Quad HD LCD Black
£389.44
MSI Modern MD342CQP, 86.4 cm (34"), 3440 x 1440 pixels, UltraWide Quad HD, LCD, 4 ms, Black
out of stock
SKU: MODERN MD342CQP
MSI Modern MD342CQP. Display diagonal: 86.4 cm (34"), Display resolution: 3440 x 1440 pixels, HD type: UltraWide Quad HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 21:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 11.90kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Display diagonal | 86.4 cm (34") |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Response time | 4 ms |
| Screen shape | Curved |