ASUS ROG Strix XG27ACMEG-G Hatsune Miku Edition computer monitor 68.6 cm (27") 2560 x 1440 pixels Wide Quad HD LCD Multicolour
£412.24
ASUS ROG Strix XG27ACMEG-G Hatsune Miku Edition, 68.6 cm (27"), 2560 x 1440 pixels, Wide Quad HD, LCD, 1 ms, Multicolour
out of stock
SKU: 90LM0C7U-B01371
ASUS ROG Strix XG27ACMEG-G Hatsune Miku Edition. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Wide Quad HD, Display technology: LCD, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Multicolour
| Weight | 9.20kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 260 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |