Philips Evnia 5000 computer monitor 68.6 cm (27") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LCD White
£301.98
Philips Evnia 5000, 68.6 cm (27"), 3840 x 2160 pixels, 4K Ultra HD, LCD, 1 ms, White
12 in stock
SKU: 27M2N5901A/00
Unlock next-level gaming with this Evnia monitor’s Dual Mode. Seamlessly switch between 3840 x 2160 @ 160Hz and 1920 x 1080 @ 320Hz with a simple toggle for unmatched versatility and performance.
E&OE
- 68.6 cm (27") White
- Height adjustment 13 cm Built-in speaker(s)
- HDMI HDMI version: 2.1 DisplayPorts quantity: 1 DisplayPort version: 1.4
- Screen shape: Flat
- Maximum refresh rate: 320 Hz Response time: 1 ms Response time measurement type: GTG (Gray to Gray)
- 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD Panel type: Fast IPS
- Energy efficiency class (SDR): F RoHS
| Weight | 10.00kg |
|---|---|
| Brand | Philips |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 320 Hz |
| Height adjustment | Yes |