GIGABYTE G27Q2 27” 2K QHD Gaming Monitor - 2560 x 1440, 200Hz, 1ms, 350 cd/m², G-Sync Compatible, FreeSync Premium, HDR10, HDMI 2.0, Displayport 1.4
£165.59
GIGABYTE G27Q2 27” 2K QHD Gaming Monitor - 2560 x 1440, 200Hz, 1ms, 350 cd/m², G-Sync Compatible, FreeSync Premium, HDR10, HDMI 2.0, Displayport 1.4, 68.6 cm (27"), 2560 x 1440 pixels, Quad HD, LED, 1 ms, Black
out of stock
SKU: G27Q2
GIGABYTE G27Q2 27” 2K QHD Gaming Monitor - 2560 x 1440, 200Hz, 1ms, 350 cd/m², G-Sync Compatible, FreeSync Premium, HDR10, HDMI 2.0, Displayport 1.4. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: LED, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub, USB hub version: 2.0. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 8.09kg |
|---|---|
| Brand | GIGABYTE |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 200 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |