GIGABYTE G34WQC2 34” WQHD Curved Gaming Monitor - 3440 x 1440, 1500R, 200Hz, 1ms, 450 cd/m2, AMD FreeSync Premium, DisplayHDR 400, HDMI 2.0, Displayport 1.4
£289.32
GIGABYTE G34WQC2 34” WQHD Curved Gaming Monitor - 3440 x 1440, 1500R, 200Hz, 1ms, 450 cd/m2, AMD FreeSync Premium, DisplayHDR 400, HDMI 2.0, Displayport 1.4, 86.4 cm (34"), 3440 x 1440 pixels, UltraWide Quad HD, LED, 1 ms, Black
out of stock
SKU: G34WQC2-EK
GIGABYTE G34WQC2 34” WQHD Curved Gaming Monitor - 3440 x 1440, 1500R, 200Hz, 1ms, 450 cd/m2, AMD FreeSync Premium, DisplayHDR 400, HDMI 2.0, Displayport 1.4. Display diagonal: 86.4 cm (34"), Display resolution: 3440 x 1440 pixels, HD type: UltraWide Quad HD, Display technology: LED, Display surface: Matt, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 21:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 9.97kg |
|---|---|
| Brand | GIGABYTE |
| Display diagonal | 86.4 cm (34") |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 200 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Curved |