DELL UltraSharp U2424H computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black, Silver
£204.98
DELL UltraSharp U2424H, 60.5 cm (23.8"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LCD, 8 ms, Black, Silver
1 in stock
SKU: DELL-U2424H
DELL UltraSharp U2424H. Display diagonal: 60.5 cm (23.8"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 8 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black, Silver
| Weight | 7.92kg |
|---|---|
| Brand | DELL |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Response time | 8 ms |
| Screen shape | Flat |