DELL Pro Plus P2425D computer monitor 61 cm (24") 2560 x 1440 pixels Quad HD LCD Black, Silver
£216.5
DELL Pro Plus P2425D, 61 cm (24"), 2560 x 1440 pixels, Quad HD, LCD, 8 ms, Black, Silver
3 in stock
SKU: DELL-P2425D
DELL Pro Plus P2425D. Display diagonal: 61 cm (24"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: LCD, Response time: 8 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black, Silver
| Weight | 7.04kg |
|---|---|
| Brand | DELL |
| Display diagonal | 61 cm (24") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Response time | 8 ms |
| Screen shape | Flat |