GIGABYTE AORUS FO27Q5P OLED QHD Gaming Monitor - 2560 x 1440, 500Hz, 0.03ms, KVM, 300 cd/m², FreeSync Premium Pro, DisplayHDR True Black 500, DisplayPort 2.1
£800.64
GIGABYTE AORUS FO27Q5P OLED QHD Gaming Monitor - 2560 x 1440, 500Hz, 0.03ms, KVM, 300 cd/m², FreeSync Premium Pro, DisplayHDR True Black 500, DisplayPort 2.1, 68.6 cm (27"), 2560 x 1440 pixels, Quad HD, QD-OLED, 0.03 ms, Black
28 in stock
SKU: AORUS FO27Q5P-EK
GIGABYTE AORUS FO27Q5P OLED QHD Gaming Monitor - 2560 x 1440, 500Hz, 0.03ms, KVM, 300 cd/m², FreeSync Premium Pro, DisplayHDR True Black 500, DisplayPort 2.1. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: QD-OLED, Response time: 0.03 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 11.30kg |
|---|---|
| Brand | GIGABYTE |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 500 Hz |
| Response time | 0.03 ms |
| Screen shape | Flat |