ASUS TUF Gaming VG259QMR5A computer monitor 62.2 cm (24.5") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black
£192.35
ASUS TUF Gaming VG259QMR5A, 62.2 cm (24.5"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LCD, 1 ms, Black
127 in stock
SKU: 90LM0BR0-B01O71
ASUS TUF Gaming VG259QMR5A. Display diagonal: 62.2 cm (24.5"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting. Product colour: Black
| Weight | 4.90kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 62.2 cm (24.5") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Height adjustment | No |
| Maximum refresh rate | 310 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |