ASUS ROG Strix XG27ACMS computer monitor 68.6 cm (27") 2560 x 1440 pixels Quad HD LCD Black
£412.24
ASUS ROG Strix XG27ACMS, 68.6 cm (27"), 2560 x 1440 pixels, Quad HD, LCD, 1 ms, Black
out of stock
SKU: 90LM0BE0-B01171
ASUS ROG Strix XG27ACMS. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: LCD, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 8.90kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 320 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |