DELL Pro Plus P2425E computer monitor 61.1 cm (24.1") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
£224.46
DELL Pro Plus P2425E, 61.1 cm (24.1"), 1920 x 1200 pixels, WUXGA, LCD, 8 ms, Black
out of stock
SKU: DELL-P2425E
DELL Pro Plus P2425E. Display diagonal: 61.1 cm (24.1"), Display resolution: 1920 x 1200 pixels, HD type: WUXGA, Display technology: LCD, Response time: 8 ms, Native aspect ratio: 16:10, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 7.12kg |
|---|---|
| Brand | DELL |
| Display diagonal | 61.1 cm (24.1") |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Response time | 8 ms |
| Screen shape | Flat |