DELL Pro Plus P2725HE computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black
£224
DELL Pro Plus P2725HE, 68.6 cm (27"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LCD, 8 ms, Black
179 in stock
SKU: DELL-P2725HE
DELL Pro Plus P2725HE. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 8 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 8.67kg |
|---|---|
| Brand | DELL |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Response time | 8 ms |
| Screen shape | Flat |