GIGABYTE AORUS MASTER 18 BZH Gaming Laptop - 18.0“, 240Hz WQXGA, Intel Core 275HX, NVIDIA RTX 5090 GPU, 32GB DDR5 5600MHz, 2 x Gen4 1TB SDD, Windows 11 Pro, 2 Year Warranty, AORUS MASTER 18 BZHC6UKD65SP
£3859.55
out of stock
SKU: AORUS MASTER 18 BZHC6UKD65SP
GIGABYTE AORUS MASTER 18 BZH Gaming Laptop - 18.0“, 240Hz WQXGA, Intel Core 275HX, NVIDIA RTX 5090 GPU, 32GB DDR5 5600MHz, 2 x Gen4 1TB SDD, Windows 11 Pro, 2 Year Warranty, AORUS MASTER 18 BZHC6UKD65SP, Intel Core Ultra 9, 45.7 cm (18"), 2560 x 1600 pixels, 32 GB, 2 TB, Windows 11 ProGIGABYTE AORUS MASTER 18 BZH Gaming Laptop - 18.0“, 240Hz WQXGA, Intel Core 275HX, NVIDIA RTX 5090 GPU, 32GB DDR5 5600MHz, 2 x Gen4 1TB SDD, Windows 11 Pro, 2 Year Warranty, AORUS MASTER 18 BZHC6UKD65SP. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core Ultra 9, Processor model: 275HX. Display diagonal: 45.7 cm (18"), HD type: WQXGA, Display resolution: 2560 x 1600 pixels. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 2 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel® Graphics, Discrete graphics card model: NVIDIA GeForce RTX 5090. Operating system installed: Windows 11 Pro. Product colour: Black
| Weight | 6.60kg |
|---|---|
| Brand | GIGABYTE |
| Display diagonal | 45.7 cm (18") |
| Internal memory | 32 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Processor family | Intel Core Ultra 9 |
| Total storage capacity | 2 TB |