GIGABYTE GS27U 27" UHD Gaming Monitor - 3840 x 2160, 160Hz, 1ms, 350 cd/m², Display HDR400, HDMI 2.1, Displayport 1.4
£397.17
GIGABYTE GS27U 27" UHD Gaming Monitor - 3840 x 2160, 160Hz, 1ms, 350 cd/m², Display HDR400, HDMI 2.1, Displayport 1.4, 68.6 cm (27"), 3840 x 2160 pixels, 4K Ultra HD, LED, 1 ms, Black
3 in stock
SKU: GS27U
GIGABYTE GS27U 27" UHD Gaming Monitor - 3840 x 2160, 160Hz, 1ms, 350 cd/m², Display HDR400, HDMI 2.1, Displayport 1.4. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LED, Display surface: Matt, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting. Product colour: Black
| Weight | 7.30kg |
|---|---|
| Brand | GIGABYTE |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Height adjustment | No |
| Maximum refresh rate | 160 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |