GIGABYTE GS27QA 27" QHD Gaming Monitor - 2560 x 1440, 180Hz, 1ms, 300 cd/m², FreeSync, HDR Ready, HDMI 2.0, Displayport 1.4
£155.5
GIGABYTE GS27QA 27" QHD Gaming Monitor - 2560 x 1440, 180Hz, 1ms, 300 cd/m², FreeSync, HDR Ready, HDMI 2.0, Displayport 1.4, 68.6 cm (27"), 2560 x 1440 pixels, Quad HD, LCD, 1 ms, Black
195 in stock
SKU: GS27QA-EK
GIGABYTE GS27QA 27" QHD Gaming Monitor - 2560 x 1440, 180Hz, 1ms, 300 cd/m², FreeSync, HDR Ready, HDMI 2.0, Displayport 1.4. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: LCD, Display surface: Matt, Response time: 1 ms, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting. Product colour: Black
| Weight | 7.14kg |
|---|---|
| Brand | GIGABYTE |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Height adjustment | No |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |