Philips Evnia 5000 34M2C5501A/00 computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels Wide Quad HD LCD White
£312.36
Philips Evnia 5000 34M2C5501A/00, 86.4 cm (34"), 3440 x 1440 pixels, Wide Quad HD, LCD, 1 ms, White
7 in stock
SKU: 34M2C5501A/00
This curved Fast VA monitor allows you to game with ultimate precision and speed at 180Hz. With features such as DisplayHDR 400, curved frame, and WQHD resolution guaranteed, this monitor produces an excellent all-around gaming experience.
E&OE
- 86.4 cm (34") White
- Height adjustment 13 cm Built-in speaker(s)
- USB upstream port type: USB Type-B HDMI HDMI version: 2.0 DisplayPorts quantity: 1 DisplayPort version: 1.4
- Screen shape: Curved
- Maximum refresh rate: 180 Hz Response time: 1 ms Response time measurement type: GTG (Gray to Gray)
- 3440 x 1440 pixels Wide Quad HD Panel type: Fast VA
- Energy efficiency class (SDR): F EAC, TÜV mark, EMF, UKCA, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, CB, CE, ICES
| Weight | 11.60kg |
|---|---|
| Brand | Philips |
| Display diagonal | 86.4 cm (34") |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Curved |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Height adjustment | Yes |