ASUS XG27WCS computer monitor 68.6 cm (27") 2560 x 1440 pixels Wide Quad HD Black
£294.73
ASUS XG27WCS, 68.6 cm (27"), 2560 x 1440 pixels, Wide Quad HD, 1 ms, Black
15 in stock
SKU: 90LM09P1-B01370
ASUS XG27WCS. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Wide Quad HD, Display surface: Matt, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 9.70kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Curved |