ASUS ROG Strix XG27ACS computer monitor 68.6 cm (27") 2560 x 1440 pixels Quad HD LED Black
£263.73
ASUS ROG Strix XG27ACS, 68.6 cm (27"), 2560 x 1440 pixels, Quad HD, LED, 1 ms, Black
out of stock
SKU: 90LM09Q0-B01170
ASUS ROG Strix XG27ACS. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: LED, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 10.10kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |