ASUS ZenScreen MB249C computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD LED Black
£381.39
ASUS ZenScreen MB249C, 60.5 cm (23.8"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 5 ms, Black
23 in stock
SKU: 90LM0865-B01170
ASUS ZenScreen MB249C. Display diagonal: 60.5 cm (23.8"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 7.60kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 75 Hz |
| Response time | 5 ms |
| Screen shape | Flat |