GIGABYTE CO49DQ OLED Curved Gaming Monitor - 5120x1440(DQHD), 1800R, 144Hz, 0.03ms, KVM, FreeSync Premium Pro, HDMI 2.1
£880.22
GIGABYTE CO49DQ OLED Curved Gaming Monitor - 5120x1440(DQHD), 1800R, 144Hz, 0.03ms, KVM, FreeSync Premium Pro, HDMI 2.1, 124.5 cm (49"), 5120 x 1440 pixels, Dual QHD, OLED, 0.03 ms, Black
10 in stock
SKU: AORUS CO49DQ-EK
GIGABYTE CO49DQ OLED Curved Gaming Monitor - 5120x1440(DQHD), 1800R, 144Hz, 0.03ms, KVM, FreeSync Premium Pro, HDMI 2.1. Display diagonal: 124.5 cm (49"), Display resolution: 5120 x 1440 pixels, HD type: Dual QHD, Display technology: OLED, Response time: 0.03 ms, Native aspect ratio: 32:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 17.80kg |
|---|---|
| Brand | GIGABYTE |
| Display diagonal | 124.5 cm (49") |
| Display resolution | 5120 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| Response time | 0.03 ms |
| Screen shape | Curved |