ASUS ROG Swift XG27AQV computer monitor 68.6 cm (27") 2560 x 1440 pixels Wide Quad HD Black
£465.54
ASUS ROG Swift XG27AQV, 68.6 cm (27"), 2560 x 1440 pixels, Wide Quad HD, 1 ms, Black
3 in stock
SKU: 90LM08G0-B01A70
ASUS ROG Swift XG27AQV. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Wide Quad HD, Display surface: Matt, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 7.90kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 170 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Curved |