ASUS ROG Strix XG27UQR computer monitor 68.6 cm (27") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD Black
£429.52
ASUS ROG Strix XG27UQR, 68.6 cm (27"), 3840 x 2160 pixels, 4K Ultra HD, 1 ms, Black
out of stock
SKU: 90LM05A0-B02370
ASUS ROG Strix XG27UQR. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display surface: Matt, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 12.00kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |