ASUS V500 Mini Tower V500MV-13620H015W Intel® Core™ i7 i7-13620H 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Home PC Grey
£610.52
34 in stock
SKU: V500MV-13620H015W
Optimal Performance, Enhanced ProductivityASUS V500 Mini Tower is the ideal PC for families, ready to elevate everyday tasks from research and study to the latest in modern entertainment and gaming. Powered by an up to Intel® Core™ i7 processor, high-performance graphics and fast DDR5 memory, it delivers exceptional performance. Superior thermal technology ensures optimal performance under any workload, while advanced AI noise-canceling technology creates a distraction-free environment. Built to last, ASUS V500 Mini Tower’s all-solid capacitor design guarantees years of durable and reliable computing — ready to power through work and play.
E&OE
- Everyday PC Grey 180 W
- Intel® Core™ i7 i7-13620H Processor cores: 10
- 16 GB DDR5-SDRAM 5600 MHz 1 x 16 GB
- 512 GB SSD Card reader integrated
- Intel® UHD Graphics
- Ethernet LAN 10,100,1000 Mbit/s Wi-Fi 6 (802.11ax) Bluetooth 5.4
- Windows 11 Home 64-bit
| Weight | 8.60kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Internal memory | 16 GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Chassis type | Mini Tower |
| Operating system installed | Windows 11 Home |