ASUS Chromebook CZ11 CZ1104CM2A-N00122 ARM Cortex 520 Laptop 29.5 cm (11.6") HD 8 GB LPDDR4x-SDRAM 64 GB eMMC Wi-Fi 6 (802.11ax) ChromeOS Grey
£277.36
ASUS Chromebook CZ11 CZ1104CM2A-N00122, ARM Cortex, 2 GHz, 29.5 cm (11.6"), 1366 x 768 pixels, 8 GB, 64 GB
17 in stock
SKU: CZ1104CM2A-N00122
ASUS Chromebook CZ11 CZ1104CM2A-N00122. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: ARM Cortex, Processor model: 520, Processor frequency: 2 GHz. Display diagonal: 29.5 cm (11.6"), HD type: HD, Display resolution: 1366 x 768 pixels. Internal memory: 8 GB, Internal memory type: LPDDR4x-SDRAM. Total storage capacity: 64 GB, Storage media: eMMC. On-board graphics card model: ARM Mali-G52 2EE MC2. Operating system installed: ChromeOS. Product colour: Grey
| Weight | 1.28kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 29.5 cm (11.6") |
| Internal memory | 8 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | ChromeOS |
| Processor family | ARM Cortex |
| Total storage capacity | 64 GB |