HP OmniBook 5 NGAI 16-ag1000na Copilot+ PC AMD Ryzen™ AI 7 350 Laptop 40.6 cm (16") Touchscreen 2K 16 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Home Blue
£838.8
HP OmniBook 5 NGAI 16-ag1000na, AMD Ryzen™ AI 7, 2 GHz, 40.6 cm (16"), 1920 x 1200 pixels, 16 GB, 1 TB
5 in stock
SKU: BG3K6EA#ABU
HP OmniBook 5 NGAI 16-ag1000na. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: AMD Ryzen™ AI 7, Processor model: 350, Processor frequency: 2 GHz. Display diagonal: 40.6 cm (16"), HD type: 2K, Display resolution: 1920 x 1200 pixels, Touchscreen. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: LPDDR5x-SDRAM. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Blue
| Weight | 2.52kg |
|---|---|
| Brand | HP |
| Display diagonal | 40.6 cm (16") |
| Internal memory | 16 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Processor family | AMD Ryzen™ AI 7 |
| Total storage capacity | 1 TB |