BenQ RD240Q computer monitor 61.2 cm (24.1") 2560 x 1600 pixels WQXGA LCD Black
£376.8
BenQ RD240Q, 61.2 cm (24.1"), 2560 x 1600 pixels, WQXGA, LCD, 5 ms, Black
2 in stock
SKU: 9H.LLXLA.TBE
BenQ RD240Q. Display diagonal: 61.2 cm (24.1"), Display resolution: 2560 x 1600 pixels, HD type: WQXGA, Display technology: LCD, Display surface: Anti-glare, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:10, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 5.80kg |
|---|---|
| Brand | BenQ |
| Display diagonal | 61.2 cm (24.1") |
| Display resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Response time | 5 ms |
| Screen shape | Flat |