MSI Pro MP275QPG 27 Inch Monitor, QHD (2560 x 1440), 100Hz, IPS, 1ms, 2x HDMI 2.0b, 1x DP 1.2a output, Built-in Speakers, Anti-Glare, Anti-Flicker, Less Blue light, TÜV Certified, VESA, Kensington, 4-way adjustable stand, Black
£162.03
4 in stock
SKU: PRO MP275QPG
MSI Pro MP275QPG 27 Inch Monitor, QHD (2560 x 1440), 100Hz, IPS, 1ms, 2x HDMI 2.0b, 1x DP 1.2a output, Built-in Speakers, Anti-Glare, Anti-Flicker, Less Blue light, TÜV Certified, VESA, Kensington, 4-way adjustable stand, Black, 68.6 cm (27"), 2560 x 1440 pixels, Wide Quad HD, LCD, 4 ms, BlackMSI Pro MP275QPG 27 Inch Monitor, QHD (2560 x 1440), 100Hz, IPS, 1ms, 2x HDMI 2.0b, 1x DP 1.2a output, Built-in Speakers, Anti-Glare, Anti-Flicker, Less Blue light, TÜV Certified, VESA, Kensington, 4-way adjustable stand, Black. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Wide Quad HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 9.32kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Response time | 4 ms |
| Screen shape | Flat |