MSI Pro MP242PMG 23.8 Inch Monitor, FHD (1920 x 1080), 120Hz, IPS, 1ms, 1x HDMI 1.4b, 1x DP 1.2a, 1x D-Sub(VGA), 2xUSB 5Gbps Type-A, 1x USB 5Gbps Type-B, Built-in Speakers, Webcam, Anti-Glare, Anti-Flicker, Less Blue light, TÜV Certified, VESA, Kensingto
£142.98
out of stock
SKU: PRO MP242PMG
MSI Pro MP242PMG 23.8 Inch Monitor, FHD (1920 x 1080), 120Hz, IPS, 1ms, 1x HDMI 1.4b, 1x DP 1.2a, 1x D-Sub(VGA), 2xUSB 5Gbps Type-A, 1x USB 5Gbps Type-B, Built-in Speakers, Webcam, Anti-Glare, Anti-Flicker, Less Blue light, TÜV Certified, VESA, Kensington, Black, 60.5 cm (23.8"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LCD, 4 ms, BlackMSI Pro MP242PMG 23.8 Inch Monitor, FHD (1920 x 1080), 120Hz, IPS, 1ms, 1x HDMI 1.4b, 1x DP 1.2a, 1x D-Sub(VGA), 2xUSB 5Gbps Type-A, 1x USB 5Gbps Type-B, Built-in Speakers, Webcam, Anti-Glare, Anti-Flicker, Less Blue light, TÜV Certified, VESA, Kensington, Black. Display diagonal: 60.5 cm (23.8"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Display surface: Matt, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 2.0. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 7.70kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Response time | 4 ms |
| Screen shape | Flat |