ASUS Vivobook 16 Flip TP3607SH-RJ028W Copilot+ PC Intel Core Ultra 7 256V Hybrid (2-in-1) 40.6 cm (16") Touchscreen 3K 16 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD NVIDIA® GeForce RTX™ 5050 Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home Black, Grey
£1650.6
ASUS Vivobook 16 Flip TP3607SH-RJ028W Copilot+ PC, Intel Core Ultra 7, 40.6 cm (16"), 2880 x 1800 pixels, 16 GB, 1 TB, Windows 11 Home
25 in stock
SKU: 90NB15S1-M00110
ASUS Vivobook 16 Flip TP3607SH-RJ028W Copilot+ PC. Product type: Hybrid (2-in-1), Form factor: Convertible (Folder). Processor family: Intel Core Ultra 7, Processor model: 256V. Display diagonal: 40.6 cm (16"), HD type: 3K, Display resolution: 2880 x 1800 pixels, Touchscreen. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: LPDDR5x-SDRAM. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel Arc Graphics 140V. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Black, Grey
| Weight | 1.85kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 40.6 cm (16") |
| Internal memory | 16 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Total storage capacity | 1 TB |