Lenovo 300e Windows 2nd Gen Intel® Celeron® N N4120 Hybrid (2-in-1) 29.5 cm (11.6") Touchscreen HD 4 GB LPDDR4-SDRAM 64 GB eMMC Wi-Fi 5 (802.11ac) Windows 10 Pro Education Black
£182.86
Lenovo 300e Windows 2nd Gen, Intel® Celeron® N, 1.1 GHz, 29.5 cm (11.6"), 1366 x 768 pixels, 4 GB, 64 GB
37 in stock
SKU: 81M9006DUK
Lenovo 300e Windows 2nd Gen. Product type: Hybrid (2-in-1), Form factor: Convertible (Folder). Processor family: Intel® Celeron® N, Processor model: N4120, Processor frequency: 1.1 GHz. Display diagonal: 29.5 cm (11.6"), HD type: HD, Display resolution: 1366 x 768 pixels, Touchscreen. Internal memory: 4 GB, Internal memory type: LPDDR4-SDRAM. Total storage capacity: 64 GB, Storage media: eMMC. Operating system installed: Windows 10 Pro Education. Product colour: Black
| Weight | 1.31kg |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Display diagonal | 29.5 cm (11.6") |
| Internal memory | 4 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 10 Pro Education |
| Processor family | Intel® Celeron® N |
| Total storage capacity | 64 GB |