DELL Slim ECS1250 Intel® Core™ i5 i5-14400 8 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Pro Slim PC PC Black
£591.26
DELL Slim ECS1250, Intel® Core™ i5, i5-14400, 8 GB, 512 GB, Windows 11 Pro, 64-bit
27 in stock
SKU: 4CK76
Powerful performance in a compact and space-saving design, with ample ports and slots, perfect for home offices, retail counters, and small spaces.
E&OE
- PC Black 180 W
- Intel® Core™ i5 i5-14400 Processor cores: 10
- 8 GB DDR5-SDRAM 1 x 8 GB
- 512 GB SSD
- Intel UHD Graphics 730
- Ethernet LAN 10,100,1000 Mbit/s Wi-Fi 6 (802.11ax) Bluetooth
- Windows 11 Pro 64-bit
| Weight | 4.75kg |
|---|---|
| Brand | DELL |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Internal memory | 8 GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Chassis type | Slim PC |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |