Samsung Galaxy Book5 Pro (14", Core Ultra 5, 16GB)
£1298.61
Samsung Galaxy Book5 Pro (14", Core Ultra 5, 16GB), Intel Core Ultra 5, 35.6 cm (14"), 2880 x 1800 pixels, 16 GB, 256 GB, Windows 11 Pro
5 in stock
SKU: NP944XHA-KG3UK
Samsung Galaxy Book5 Pro (14", Core Ultra 5, 16GB). Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core Ultra 5, Processor model: 226V. Display diagonal: 35.6 cm (14"), HD type: WQXGA+, Display resolution: 2880 x 1800 pixels, Touchscreen. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: LPDDR5x-SDRAM. Total storage capacity: 256 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel Arc Graphics 130V. Operating system installed: Windows 11 Pro. Product colour: Grey
| Weight | 3.67kg |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Internal memory | 16 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Total storage capacity | 256 GB |