Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 12 Intel Core Ultra 5 135U Laptop 35.6 cm (14") WUXGA 16 GB LPDDR5x-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Pro UK English Black
£1650.6
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 12, Intel Core Ultra 5, 35.6 cm (14"), 1920 x 1200 pixels, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro
1 in stock
SKU: 21KC00F4UK
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 12. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core Ultra 5, Processor model: 135U. Display diagonal: 35.6 cm (14"), HD type: WUXGA, Display resolution: 1920 x 1200 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: LPDDR5x-SDRAM. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: IntelĀ® Graphics. Operating system installed: Windows 11 Pro. Product colour: Black. Weight: 1.08 kg
| Weight | 1.08kg |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Internal memory | 16 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Total storage capacity | 512 GB |