LG Gram 14Z90RU-G.AA55A1 laptop Intel® Core™ i5 i5-1334U 35.6 cm (14") Full HD+ 16 GB LPDDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Home Black
£930.96
LG Gram 14Z90RU-G.AA55A1, Intel® Core™ i5, 35.6 cm (14"), 1920 x 1200 pixels, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Home
out of stock
SKU: 14Z90RU-G.AA55A1
LG Gram 14Z90RU-G.AA55A1. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel® Core™ i5, Processor model: i5-1334U. Display diagonal: 35.6 cm (14"), HD type: Full HD+, Display resolution: 1920 x 1200 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: LPDDR5-SDRAM. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel Iris Xe Graphics. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Black. Weight: 999 g
| Weight | 1.72kg |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Internal memory | 16 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Total storage capacity | 512 GB |