LG Gram 16Z90TL-G 16" Hybrid AI Copilot+ Laptop - Intel® Core™ Ultra 7 256V, 512GB SSD, 16 GB RAM - Black - [2025]
£2378.21
LG Gram 16Z90TL-G 16" Hybrid AI Copilot+ Laptop - Intel® Core™ Ultra 7 256V, 512GB SSD, 16 GB RAM - Black - [2025], Intel Core Ultra 7, 40.6 cm (16"), 2560 x 1600 pixels, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Home
out of stock
SKU: 16Z90TL-G.AU75A1
LG Gram 16Z90TL-G 16" Hybrid AI Copilot+ Laptop - Intel® Core™ Ultra 7 256V, 512GB SSD, 16 GB RAM - Black - [2025]. Product type: Ultraportable, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core Ultra 7, Processor model: 256V. Display diagonal: 40.6 cm (16"), HD type: 2.5K, Display resolution: 2560 x 1600 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: LPDDR5x-SDRAM. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel Arc Graphics 140V. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Black. Weight: 1.29 kg
| Weight | 2.20kg |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display diagonal | 40.6 cm (16") |
| Internal memory | 16 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Total storage capacity | 512 GB |