LG Gram 17Z90TL-G 17" Hybrid AI Copilot+ Laptop - Intel® Core™ Ultra 7 256V, 1TB SSD, 16GB RAM - Black - [2025]
£1447.84
LG Gram 17Z90TL-G 17" Hybrid AI Copilot+ Laptop - Intel® Core™ Ultra 7 256V, 1TB SSD, 16GB RAM - Black - [2025], Intel Core Ultra 7, 43.2 cm (17"), 2560 x 1600 pixels, 16 GB, 1 TB, Windows 11 Home
out of stock
SKU: 17Z90TL-G.AU78A1
LG Gram 17Z90TL-G 17" Hybrid AI Copilot+ Laptop - Intel® Core™ Ultra 7 256V, 1TB SSD, 16GB RAM - Black - [2025]. Product type: Ultraportable, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core Ultra 7, Processor model: 256V. Display diagonal: 43.2 cm (17"), HD type: 2.5K, Display resolution: 2560 x 1600 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: LPDDR5x-SDRAM. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel Arc Graphics 140V. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Black. Weight: 1.39 kg
| Weight | 2.30kg |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display diagonal | 43.2 cm (17") |
| Internal memory | 16 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Total storage capacity | 1 TB |