LG Gram Pro AI 16Z90TS-G.AU89A1 laptop Intel Core Ultra 7 258V 40.6 cm (16") 2.5K 32 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home, Metal Grey
£1757.97
LG Gram Pro AI 16Z90TS-G.AU89A1 laptop Intel Core Ultra 7 258V 40.6 cm (16") 2.5K 32 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home, Metal Grey, Intel Core Ultra 7, 4.8 GHz, 40.6 cm (16"), 2560 x 1600 pixels, 32 GB, 1 TB
out of stock
SKU: 16Z90TS-G.AU89A1
LG Gram Pro AI 16Z90TS-G.AU89A1 laptop Intel Core Ultra 7 258V 40.6 cm (16") 2.5K 32 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home, Metal Grey. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core Ultra 7, Processor model: 258V, Processor frequency: 4.8 GHz. Display diagonal: 40.6 cm (16"), HD type: 2.5K, Display resolution: 2560 x 1600 pixels. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: LPDDR5x-SDRAM. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel Arc Graphics 140V. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Grey, Metallic
| Weight | 2.35kg |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display diagonal | 40.6 cm (16") |
| Internal memory | 32 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Total storage capacity | 1 TB |