LG UltraGear OLED GX9 5K2K 45GX950A Gaming Monitor
£1787.88
LG UltraGear OLED GX9 5K2K 45GX950A Gaming Monitor, 114.3 cm (45"), 5120 x 2160 pixels, 5K Ultra HD, OLED, 0.03 ms, Black
5 in stock
SKU: 45GX950A-B.AEK
LG UltraGear OLED GX9 5K2K 45GX950A Gaming Monitor. Display diagonal: 114.3 cm (45"), Display resolution: 5120 x 2160 pixels, HD type: 5K Ultra HD, Display technology: OLED, Display surface: Matt, Response time: 0.03 ms, Native aspect ratio: 21:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 20.50kg |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display diagonal | 114.3 cm (45") |
| Display resolution | 5120 x 2160 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 165 Hz |
| Response time | 0.03 ms |
| Screen shape | Curved |