LG UltraGear G6 27G610A-B Gaming monitor
£209.51
LG UltraGear G6 27G610A-B Gaming monitor, 68.6 cm (27"), 2560 x 1440 pixels, Quad HD, LCD, 1 ms, Black
35 in stock
SKU: 27G610A-B.AEKQ
LG UltraGear G6 27G610A-B Gaming monitor. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: LCD, Display surface: Matt, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 7.10kg |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 200 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |