ASUS ROG Strix G16 G615LR-S5191W Intel Core Ultra 9 275HX Laptop 40.6 cm (16") 2.5K 32 GB DDR5-SDRAM 2 TB SSD NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home Grey
£2425.08
ASUS ROG Strix G16 G615LR-S5191W, Intel Core Ultra 9, 40.6 cm (16"), 2560 x 1600 pixels, 32 GB, 2 TB, Windows 11 Home
11 in stock
SKU: G615LR-S5191W
ASUS ROG Strix G16 G615LR-S5191W. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core Ultra 9, Processor model: 275HX. Display diagonal: 40.6 cm (16"), HD type: 2.5K, Display resolution: 2560 x 1600 pixels. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 2 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: IntelĀ® Graphics, Discrete graphics card model: NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Grey
| Weight | 2.86kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 40.6 cm (16") |
| Internal memory | 32 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Processor family | Intel Core Ultra 9 |
| Total storage capacity | 2 TB |