ASUS ROG Zephyrus G14 GA403WR-QS085W AMD Ryzen AI 9 370 Laptop 35.6 cm (14") 3K 32 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home Grey
£2714.68
ASUS ROG Zephyrus G14 GA403WR-QS085W, AMD Ryzen AI 9, 2 GHz, 35.6 cm (14"), 2880 x 1800 pixels, 32 GB, 1 TB
out of stock
SKU: GA403WR-QS085W
ASUS ROG Zephyrus G14 GA403WR-QS085W. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: AMD Ryzen AI 9, Processor model: 370, Processor frequency: 2 GHz. Display diagonal: 35.6 cm (14"), HD type: 3K, Display resolution: 2880 x 1800 pixels. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: LPDDR5x-SDRAM. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: AMD Radeon 890M. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Grey
| Weight | 1.57kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Internal memory | 32 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Processor family | AMD Ryzen AI 9 |
| Total storage capacity | 1 TB |