MSI Modern MD342CQPW computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels UltraWide Quad HD White
£296.32
MSI Modern MD342CQPW, 86.4 cm (34"), 3440 x 1440 pixels, UltraWide Quad HD, 4 ms, White
2 in stock
SKU: 9S6-3PC59H-014
CRAFTED WITH ELEGANCE AND VIBRANCYThe Modern Monitor seamlessly integrates sleek design with vivid performance, catering to those who value both aesthetics and functionality. Its elegant curves and vibrant display provide a superior visual experience, making it an ideal choice for your studio and media work.
E&OE
- 86.4 cm (34") White
- Height adjustment 11 cm Built-in speaker(s)
- USB upstream port type: USB Type-A, USB Type-B HDMI HDMI version: 2.0b DisplayPorts quantity: 1 DisplayPort version: 1.4a
- Screen shape: Curved
- Maximum refresh rate: 120 Hz Response time: 4 ms Response time measurement type: GTG (Gray to Gray) Response time (MPRT): 1 ms
- 3440 x 1440 pixels UltraWide Quad HD Panel type: VA
- Energy efficiency class (SDR): F
- Warranty period: 3 year(s)
| Weight | 11.90kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Display diagonal | 86.4 cm (34") |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| Response time | 4 ms |
| Screen shape | Curved |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Height adjustment | Yes |