MSI MAG 342CQR E2 computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels UltraWide Quad HD LCD Black
£296.32
MSI MAG 342CQR E2, 86.4 cm (34"), 3440 x 1440 pixels, UltraWide Quad HD, LCD, 1 ms, Black
out of stock
SKU: 9S6-3DB64H-070
The MSI ARSENAL GAMING (MAG) series is engineered to give gamers the edge they need to dominate on the virtual battlefield. Inspired by the rugged durability and unwavering reliability of military-grade equipment, the MAG series is built to provide an unwavering defense in every gaming scenario.However, MAG isn't just about performance; it's a design language that conveys ruggedness and toughness, embodying the very essence of the MAG style. For gamers who are determined to dominate their digital battlegrounds, the MAG series is here to stand with you, establishing the ultimate defense.
E&OE
- 86.4 cm (34") Black
- Height adjustment 9 cm
- HDMI HDMI version: 2.0b DisplayPorts quantity: 1 DisplayPort version: 1.4a
- Screen shape: Curved
- Maximum refresh rate: 180 Hz Response time: 1 ms Response time measurement type: GTG (Gray to Gray)
- 3440 x 1440 pixels UltraWide Quad HD Panel type: VA
- Energy efficiency class (SDR): F
- Warranty period: 1 year(s)
| Weight | 10.10kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Display diagonal | 86.4 cm (34") |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Curved |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Height adjustment | Yes |