HP ProDesk 2 SFF G1i E Intel® Core™ i5 i5-13500 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Pro PC Black
£756.6
HP ProDesk 2 SFF G1i E, Intel® Core™ i5, i5-13500, 16 GB, DDR5-SDRAM, 512 GB, Windows 11 Pro
out of stock
SKU: BY6W8ET#ABU
Large-scale productivity in a small-scale PC for hybrid workThe ProDesk 2 SFF G1i helps optimize business resources. Equipped with a powerful Intel processor[2], essential tools for application and business flow requirements, and security features for business, this affordably priced and easy to set up PC has a scalable and functional design that can grow with your business.
E&OE
- Proven productivity PC Black 180 W
- Intel® Core™ i5 i5-13500 Processor cores: 14
- 16 GB DDR5-SDRAM 4800 MHz 2 x 8 GB
- 512 GB SSD
- Intel UHD Graphics 770
- Ethernet LAN 10,100,1000 Mbit/s Wi-Fi 6 (802.11ax) Bluetooth 5.4
- Windows 11 Pro
| Weight | 7.42kg |
|---|---|
| Brand | HP |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Internal memory | 16 GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Chassis type | SFF |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |