HP EliteBook 8 G1i 14 inch Notebook AI PC Wolf Pro Security Edition Intel Core Ultra 7 255U Laptop 35.6 cm (14") WUXGA 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Pro Silver
£1775.27
HP EliteBook 8 G1i 14 inch Notebook AI PC Wolf Pro Security Edition, Intel Core Ultra 7, 35.6 cm (14"), 1920 x 1200 pixels, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro
2 in stock
SKU: AD4L7ET#ABU
HP EliteBook 8 G1i 14 inch Notebook AI PC Wolf Pro Security Edition. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core Ultra 7, Processor model: 255U. Display diagonal: 35.6 cm (14"), HD type: WUXGA, Display resolution: 1920 x 1200 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: IntelĀ® Graphics. Operating system installed: Windows 11 Pro. Product colour: Silver. Weight: 1.46 kg
| Weight | 1.46kg |
|---|---|
| Brand | HP |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Internal memory | 16 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Total storage capacity | 512 GB |