ASUS ExpertBook P1 P1403CV-731X Intel Core 7 240H Laptop 35.6 cm (14") Full HD 32 GB DDR5-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Pro Grey
£976.46
ASUS ExpertBook P1 P1403CV-731X, Intel Core 7, 35.6 cm (14"), 1920 x 1080 pixels, 32 GB, 1 TB, Windows 11 Pro
out of stock
SKU: P1403CV-731X
ASUS ExpertBook P1 P1403CV-731X. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core 7, Processor model: 240H. Display diagonal: 35.6 cm (14"), HD type: Full HD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: IntelĀ® Graphics. Operating system installed: Windows 11 Pro. Product colour: Grey. Weight: 1.45 kg
| Weight | 1.45kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Internal memory | 32 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Processor family | Intel Core 7 |
| Total storage capacity | 1 TB |