ASUS ExpertBook P1 PM1503CD-731X AMD Ryzen™ 7 170 Laptop 39.6 cm (15.6") Full HD 32 GB DDR5-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Pro Grey
£835.6
ASUS ExpertBook P1 PM1503CD-731X, AMD Ryzen™ 7, 3.2 GHz, 39.6 cm (15.6"), 1920 x 1080 pixels, 32 GB, 1 TB
56 in stock
SKU: PM1503CD-731X
ASUS ExpertBook P1 PM1503CD-731X. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: AMD Ryzen™ 7, Processor model: 170, Processor frequency: 3.2 GHz. Display diagonal: 39.6 cm (15.6"), HD type: Full HD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: AMD Radeon 680M. Operating system installed: Windows 11 Pro. Product colour: Grey
| Weight | 1.81kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Internal memory | 32 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Processor family | AMD Ryzen™ 7 |
| Total storage capacity | 1 TB |