HP 255 G10
£653.95
HP 255 G10, AMD Ryzen™ 7, 2 GHz, 39.6 cm (15.6"), 1920 x 1080 pixels, 16 GB, 512 GB
11 in stock
SKU: AA1D6ES#ABU
HP 255 G10. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: AMD Ryzen™ 7, Processor model: 7730U, Processor frequency: 2 GHz. Display diagonal: 39.6 cm (15.6"), HD type: Full HD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR4-SDRAM. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: AMD Radeon Graphics. Operating system installed: Windows 11 Pro. Product colour: Grey
| Weight | 1.52kg |
|---|---|
| Brand | HP |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Internal memory | 16 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Processor family | AMD Ryzen™ 7 |
| Total storage capacity | 512 GB |