MSI Cubi NUC 1M Intel Core 5 120U Desktop PC, NUC, SFF, Mini Computer, HTPC, (16GB RAM, 512GB Storage, Windows 11 PRO), Intel Graphics/DDR5/Dual ThunderBolt 4/Dual HDMI/Dual LAN/WiFi 6E/BT 5.3/VESA
£829.25
out of stock
SKU: 4711377385855
MSI Cubi NUC 1M Intel Core 5 120U Desktop PC, NUC, SFF, Mini Computer, HTPC, (16GB RAM, 512GB Storage, Windows 11 PRO), Intel Graphics/DDR5/Dual ThunderBolt 4/Dual HDMI/Dual LAN/WiFi 6E/BT 5.3/VESA, Intel Core 5, 120U, 16 GB, DDR5-SDRAM, 512 GB, Windows 11 ProMSI Cubi NUC 1M Intel Core 5 120U Desktop PC, NUC, SFF, Mini Computer, HTPC, (16GB RAM, 512GB Storage, Windows 11 PRO), Intel Graphics/DDR5/Dual ThunderBolt 4/Dual HDMI/Dual LAN/WiFi 6E/BT 5.3/VESA. Processor family: Intel Core 5, Processor model: 120U. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM, Memory clock speed: 5200 MHz. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD, Card reader integrated. On-board graphics card model: IntelĀ® Graphics. Operating system installed: Windows 11 Pro. Power supply: 120 W. Chassis type: Mini PC. Product type: Mini PC. Weight: 625 g. Product colour: Black
| Weight | 1.45kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Chassis type | Mini PC |
| Internal memory | 16 GB |
| On-board graphics card family | IntelĀ® Graphics |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Processor family | Intel Core 5 |
| SSD capacity | 512 GB |