MSI Cubi NUC AI 1UMG Intel Core Ultra 5 125H, Desktop PC, NUC, SFF, Mini Computer, HTPC, (16GB RAM, 512GB Storage, Windows 11 PRO), Intel Graphics/DDR5/Dual ThunderBolt 4/Dual HDMI/Dual LAN/WiFi 6E/BT 5.3/VESA
£669.33
out of stock
SKU: 4711377358026
MSI Cubi NUC AI 1UMG Intel Core Ultra 5 125H, Desktop PC, NUC, SFF, Mini Computer, HTPC, (16GB RAM, 512GB Storage, Windows 11 PRO), Intel Graphics/DDR5/Dual ThunderBolt 4/Dual HDMI/Dual LAN/WiFi 6E/BT 5.3/VESA, 1.2 GHz, Intel Core Ultra 5, 125H, 16 GB, 512 GB, Windows 11 ProMSI Cubi NUC AI 1UMG Intel Core Ultra 5 125H, Desktop PC, NUC, SFF, Mini Computer, HTPC, (16GB RAM, 512GB Storage, Windows 11 PRO), Intel Graphics/DDR5/Dual ThunderBolt 4/Dual HDMI/Dual LAN/WiFi 6E/BT 5.3/VESA. Processor frequency: 1.2 GHz, Processor family: Intel Core Ultra 5, Processor model: 125H. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM, Memory clock speed: 5600 MHz. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel Arc Graphics. Operating system installed: Windows 11 Pro, Operating system architecture: 64-bit. Power supply: 120 W. Chassis type: Mini PC. Product type: Mini PC. Product colour: Black
| Weight | 8.00kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Chassis type | Mini PC |
| Internal memory | 16 GB |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| SSD capacity | 512 GB |